Inbjudan till projektägarmöte

Du som är engagerad i en insats inom asyl/etablering, finansierad av medel från Länsstyrelsen, hälsas varmt välkommen till denna träff!
Innehåll
Vi inleder med gemensam fika och därefter börjar mötet kl. 09:30.
Vi ger information om vad som gäller för dig och din organisation när statsbidrag har beviljats av Länsstyrelsen. Vi lyfter vad som är viktigt för dig att tänka på i genomförandet och för redovisningen av beviljad insats.
Dessutom är det ett unikt tillfälle att lära känna andra projekt och de som driver dem. Vår förhoppning med mötet är att ytterligare stärka samverkan oss emellan.
Ni är varmt välkomna att komma flera per insats. Bjud till exempel gärna med ansvarig för ekonomisk hantering hos er. Vill du att fler från din insats ska delta, kan du enkelt vidarebefordra inbjudan.
Inbjudan går till dig/er som står som kontaktperson/er i ansökan. Vi förutsätter att du/ni deltar. Närmare instruktioner och program skickas ut till anmälda sista veckan i augusti.
Varmt välkommen!
- Var:
- Råshultsalen, residenset i Växjö, (ingång från Kronobergsgatan, mittemot Broqvists konditori)
- Kostnad:
- Kostnadsfritt
- Sista anmälningsdag:
- 31 aug 2026
Anmäl dig
Det är viktigt att du fyller i en giltig e-postadress för att du ska få en bekräftelse på din anmälan.
Meddela eventuella tillgänglighetsbehov till kontaktpersonen.