Borgerlig vigsel - Falu kommun

För tidsbeställning - ta kontakt med någon av de förordnade vigselförrättarna:

Gunilla T Barkar
0246-108 94, 070-677 18 98, gunilla_barkar@hotmail.com

Lars Broman
023-101 77, 070-881 01 78, lbr@teknoland.se

Christer Falk
023-120 54, christer.falk@falun.se

Jonny Gahnshag
023-826 75, 073-068 23 14, jonny.gahnshag@falun.se

Roza Güclü Hedin
070-818 15 94, roza.guclu.hedin@riksdagen.se

Karl-Erik Pettersson
023-825 60 (dagtid), 070-589 37 53 (kvällstid),
karl-erik.pettersson@falun.se

Dan Westerberg
070-783 09 12, dan.westerberg@falun.se

Ovannämnda vigselförrättare kan viga i rådhuset utan lokalkostnad. Linnés bröllopsstuga vid Svedens gård kan hyras (1000 kr + moms) genom kulturförvaltningen, tel 023-823 57.

 

Werf Anna-Karin Backlund
070-744 67 77, info@chamoria.com 

Lars-Erik Bergström
070-324 82 01, 023-482 01, 023-262 05, lars-erik.bergstrom@dom.se

Lennart Björn
023-194 02 (dagtid vardag), 023-338 38 (kväll), 070-351 94 03, lennartbjorn@telia.com

Carina Camara
073-075 69 04, carina@slussbruden.se

Kerstin Cederberg
070-319 11 13, kerstin.cederberg@ltdalarna.se

Mats Göransson
070-638 50 24, mats@slussbruden.se

Mona Malm
023-481 00, 070-621 39 49, mona.malm@glimstedt.se

Carl-Erik Nyström
070-556 22 70, carl-erik.nystrom@falun.se

Odd von Oelreich
070-733 30 38, odd@lords.com

Christian Rimmerfeldt
070-642 69 19, christian.rimmerfeldt@almega.se

Maria Rolander
070-968 79 96, maria@rolander.se

Johan Österling
070-538 80 00 kl. 10-12, johan@abogado.se